SPORT, SZABADIDŐ, SZÓRAKOZÁS

WWW.DOMBOVARIKOSARSULI.HU

06-30/497-4779

U16- Kiemelt bajnokság selejtező 1. forduló

Debreceni Kosárlabda Akadémia – Dombóvári Kosársuli 114-20 (24-6, 34-3, 23-7, 33-4)
Dombóvári Kosársuli: Molnár M. -, Csapó Zs. 6, Uzonyi Z. 6, Csapó T. 2, Tóth T. 2. Csere: Lalák V. 2, Pápai G. -, Szigetközi I. -, Szollár Cs. -, Fülöp Cs. -, Törzsök Sz. -, Juhász P. 2.

Dombóvári Kosársuli – Budapest Honvéd A. 48-119 (9-24, 13-43, 12-31, 14-21)
Dombóvári Kosársuli: Molnár M. 8, Csapó Zs. 8/6, Uzonyi Z. 7/3, Csapó T. 18/3, Tóth T. -. Csere: Lalák V. -, Pápai G. -, Szigetközi I. -, Szollár Cs. -, Fülöp Cs. 2, Törzsök Sz. -, Juhász P. 5/3.

Atomerőmű SE – Dombóvári Kosársuli 57-43 (16-3, 19-8, 10-15, 12-17)
Dombóvári Kosársuli: Molnár M. 6, Csapó Zs. 17/9, Uzonyi Z. 8, Csapó T. 4/3, Tóth T. 2. Csere: Lalák V. 2, Pápai G. -, Szigetközi I. -, Szollár Cs. -, Fülöp Cs. 2, Törzsök Sz. -, Juhász P. 4.

Szeptember 12-13.-án rendezték Debrecenben, az országos kadett bajnokság selejtezőjének, első fordulóját. Négy csapat részvételével Debrecen, Budapest Honvéd, Paks, Dombóvár csapatai küzdöttek egymással.
Első mérkőzésünket szombat reggel, csoportunk favoritjával, a debreceni csapattal játszottuk. Gyakorlatilag már az első percben eldőlt a mérkőzés, nagyon agresszív letámadást kaptunk 40 percen keresztül ami ellen, nem volt ellenszerünk és még a labdát is alig bírtuk a félpályán átvinni. Ellenfelünk mind technikailag mind fizikálisan jóval előttünk járt. Sajnos azt kell, hogy mondjuk még ekkora különbséggel is megérdemelten nyert.
Kis pihenő után, délután már egy másik nagyon erős ellenfél várt ránk. A Budapest Honvéddal kellet megmérkőznünk, akik hasonló erőt képvisel mint a debreceni csapat. A mérkőzés is hasonlóan alakult, talán annyira már nem féltünk az ellenféltől, támadásban picit jobb teljesítményt nyújtva, bátrabban játszottunk. Azonban esélyünk így sem volt a szorosabb mérkőzésre.
A torna záró napján vasárnap, az előzetes eredmények tudatában a velünk nagyjából egy súlycsoportban levő, Paks csapatával játszottunk. Számunkra jól „indulhatott” volna a mérkőzés, ha nem hibázzuk el négy üres ziccerünket. Így 0-8-as vezetés helyett, a paksi csapatnak adtuk meg az előnyt és 10-3-as előnyre tettek szert, amit folyamatosan növelni tudtak a félideig. A második félidőben végre felébredtünk, a torna folyamán először éreztem a csapatban a tüzet, jó védekezéshez, jó támadás társult, ennek köszönhetően a második félidőt nyerni tudtuk. Azonban sajnos ez sem ért győzelmet, csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő. Sajnos nagyon hiányzott a 14 darab kihagyott ziccer, és az elhibázott büntetők.

Összegezve a tornát, bebizonyosodott, hogy ezt a sportágat sem lehet edzés nélkül művelni. Ahhoz, hogy ilyen erős csapatokkal, szorosabb mérkőzéseket tudjunk játszani, rengeteget kell edzeni, dolgozni, és alázattal lenni ez a szép sport iránt.