Már a 12-ben!

Bravúrt bravúrra halmoznak a serdülő kosarasok  !

2010.03.23.  szerző: Dombó-Hírszolgálat
Hazánk legjobb tizenkét csapata közé jutott be Halmai Balázs edző legénysége a március 20-án és 21-én
Szombathelyenlebonyolított országos bajnoki középdöntőből.A fiúk előbb a félelmetes hírű házigazdák ellen
léptek pályára és a várt nagykülönbségű „zakó” helyett - erőn felüli teljesítményüknek köszönhetően
- csak 92:68-ra kaptak ki ellenfelüktől. A hétvégi tornalegszínvonalasabb meccsének bizonyult összecsapáson
elszenvedett vereség nem szegte kedvét a srácoknak, akik ajászberényi gárdával játszottak másodikként.
A rivális az első félidőben hatásosan lassította az iramot, ám a fordulástkövetően felpörgött a Dombóvári
Kosársuli együttese, mely a korábbiaknál eggyel magasabb „sebességfokozatba” kapcsolva fokozatosan
növelte az előnyét és végül 91:60 arányban nyert. A harmadik találkozó presztízsmérkőzés volt, hiszen a
másik oldalon annak az Óbudai Kaszások alakulatának a tagjai sorakoztak fel, akik két évvel korábban
az országos tabella 11. pozíciójáért vívott helyosztón legyőzték a Tolna megyei város csapatát.
A mostani visszavágó egészen más „koreográfia” szerint zajlott, ugyanis az akkor vesztők ezúttal remek
teljesítményt nyújtva 102:78-ra magabiztosan diadalmaskodtak. Halmai Balázs tréner tanítványai közül
Farkas Péter játszott a legkiemelkedőbben, de ahhoz, hogy ő a három meccsen összesen több mint száz
pontot szerezzen, kellettek a lelkes és a szakvezetőjük által kidolgozott taktikát maximálisan betartó többiek is,
akik egyrészt nagyszerűen szolgálták ki a „vezéregyéniséggé” előlépő fiatalembert, másrészt pedig kiválóan
oldották meg a rájuk bízott védekezési és támadási feladatokat. Rajta kívül Sarkadi Dániel, Kőszegi Kristóf,
Biró Kristóf, Kőnig Richárd, Nagy Mátyás, Börcsök Patrik, Csáky Gergő, Küszter Dániel, Kollár Zsombor,
Laczkó Levente és Kárpáti Tibor bizonyította a tehetségét, de a tartalékként nevezett Vincze József is
hozzájárult a remek csapatszellemhez, mely a hétvégi torna ezüstérmét eredményezte a serdülők számára.

Halmai Balázs tanítványaival sikerrel vívta meg az országos középdöntőt

A négy csoportgyőztes mellé még a második és harmadik helyen végzett gárdák újabb oda-visszavágós párharcából
kikerülő nyertesek fognak csatlakozni a nyolcas döntőben. A Dombóvári Kosársuli következő ellenfele két budapesti
és egy kecskeméti együttes közül kerül ki.

KDC csoport

Falco KC Szombathelyi SI - Dombóvár KS 92:68 (22:15; 19:15; 30:20; 21:18)

Ld.: Hódi P 20/6, Zrinyi V 16, Popgyákunik B 16/6 ill. Farkas P 20, Kollár Zs 16

A jobb csapatjátékot nyújtó Falco biztosan győzött.

MESTERMÉRLEG

Döbörhegyiné, Hajnal Edit: Védekezéssel nem vagyunk elégedettek, támadásban sokkal pontosabb befejezésre kell

törekednünk.

Halmai Balázs: Gratulálok Falconak. Sokkal nagyobb különbségű vereségre számítottunk. Gratulálok a csapatomnak.

Jászberényi KSE - Óbudai Kaszások 53:90 (17:21; 11:16; 17:21; 8:32)

Ld.: Lőrincz M 14 ill. Urbán L 31, Lendvai Z 17, Horváth B 14

A sokkal jobb felkészültségű csapat, jó játékkal fölényesen nyert.

Kovács Kornél: Nagy csalódás számomra az eredmény.

Pálfy Jenő: Jó védekezésünknek köszönhetően, jó támadásokat sikerült vezetnünk és ennek eredményeképp

megnyertük a mérkőzést.

Óbudai Kaszások - Falco KC Szombathelyi SI 63:95 (23:25; 15:19; 9:24; 16:27)

Ld.: Lendvai Z 14/9, Varga V 12 ill. Hódi P 25, Popgyákunik B 13/3, Kovács B 12/3

Közepes iramú mérkőzés,a második félidőre feljavult a szombathelyiek védekezése.

Pálfy Jenő: Gratulálunk az ellenfélnek, sok sikert kívánunk az elkövetkező időre.

Döbörhegyiné, Hajnal Edit: Nehéz kezdés után, amikor összeállt a védekezésünk, akkor kezdtünk el jól játszani.

Jászberényi KSE - Dombóvári KS 60:91 (20:30; 23:20; 12:22; 5:19)

Ld.: Szűcs B 14/3, Szívós Á 13, Répási R 11 ill. Farkas P 37, Kollár Zs 13, Sakadi D 12

Jó iramú mérkőzésen a jobb erőnléttel rendelkező csapat győzött.

Kovács Kornél: Az első félidőben jól játszottunk. Sajnos a második félidőben a magas embereink csődöt mondtak.

Halmai Balázs: Gratulálok a csapatomnak, nagyon szimpatikus ellenfelet ismertünk meg a jászberényi csapatban.

Gratulálok nekik is !

Dombóvári KS - Óbudai Kaszások 102:78 (35:21; 22:25; 17:24; 28:8)

Ld.: Farkas P 40/3, Sarkadi D 14, Kőnig R 13 ill. Urbán L 27, Lendvai Z 17/9

Közepes iramú végig változatos mérkőzés. A csapatok a védekezéssel nem törődtek, ami meglátszik az eredményen.

Halmai Balázs: Gratulálok csapatomnak, elértük célunkat. A pesti csapatban nem csalódtam.

Pálfy Jenő: Az ellenfél az első negyedben zóna védekezéssel megzavarta a csapatomat

és ennek köszönhetően megnyerték a mérkőzést.

Falco KC Szombathelyi SI - Jászberényi KSE 67:44 (27:11; 17:16; 14:7; 9:10)

Ld.: Popgyákunik B 16, Hódi P 12 ill. Nyíri D 14/6, Lőrincz M 10

Közepes iramú tét nélküli mérkőzés.

Döbörhegyiné, Hajnal Edit: Gratulálok a csapatnak. Fokozatosan javult védekezésünk.

Hibáink akadtak amit persze még ki kell javítani.

Kovács Kornél: Kár, hogy tegnap nem így játszottunk.