szombat, máj. 04, 2024

NB2- Dombóvári Kosársuli KE - Oroszlányi Sportegylet

Dombóvári Kosársuli KE - Oroszlányi Sportegylet 76-93 (17-28, 26-23, 16-17, 17-25)
Dombóvár 200 néző v.: Koncsek, Földvári
Dombóvár: Tamás 11/3, SZILÁGYI  20/3, BANAI 18/9, Pölöske 10, Szili. Cs.: Fodor 10, Németh 1, Tóth, Farkas 6.Oroszlány: Anasagasti 11/3, HAJMÁSY 27/3, Magyari 7/3, KLÁRIS 31/3, Keller. Cs.: KISS 12, Honhalmi 2, Burai 3, Horváth, Hegedűs.

A nyugati csoport élén álló oroszlányi csapat látogatott hozzánk, akik nagy tervekkel indultak neki a bajnokságnak -NB I-es célokkal. Nem kezdtük túl jól a mérkőzést, könnyű kosarakat engedtünk ellenfelünknek, nem volt kellően agresszív a védekezésünk. Hajmásy jó betörései révén 10 ponttal meglépett ellenfelünk és ez az előnyük állandósult is a félidőig. Gyógyír volt Szilágyi félpályáról szerzett kosara a dudaszó előtt és 8 pontos vendég előnnyel térhettek pihenőre a csapatok.

Jó szellemben kezdtük a második félidőt, voltak szerzett labdáink, tudtunk egy-két könnyű ziccert szerezni és a 29. percben két pontra felzárkóztunk (59-61). Sajnos ezután nem voltunk kellően higgadtak, rengeteg labdát eladtunk, könnyű közeli dobásokat hibáztunk és ezt az Oroszlány könyörtelenül kihasználta egy 4-22 kettes rohammal. Ezzel a mérkőzés el is dőlt, a végén próbáltunk még faultok révén visszakapaszkodni, de  ez nem sikerült. Teljesen megérdemelt vendéggyőzelem született, hiányoztak az extra kosarak a második félidőben és nem voltunk elég egységesek, ami egy ilyen szintű csapat ellen elengedhetetlen. Gratulálok a hozzáálláshoz a hibáinkból tanulni kell, megyünk tovább!