NB2- Dombóvári Kosársuli KE-Zalaegerszegi KK

Dombóvári KSKE - Zalaegerszegi KK 85 - 76 (30-22, 19-17, 12-24, 24-13)
Dombóvár 250 néző v.:Földvári, Gyurka
Dombóvár: Várallyay 7, SZILÁGYI 23, BANAI 16/9, Pölöske 5, FARKAS 25. Cs.: Tamás, Szili 1, Fodor 3, Tóth 3/3, Kőnig 2

Közvetlen riválisunkat fogadtuk, a ZKK-t egy hellyel előztük meg a tabellán a mérkőzés előtt, ezért is volt számunkra nagyon fontos a találkozó. A zalaegerszegi mérkőzésen hosszabítás után szenvedtünk vereséget. Jó támadásvezetésekkel kezdtük a találkozót, szép akciókat láthattunk, a védekezésünkbe azonban mindig egy kis hiba csúszott, így csak pár ponttal tudtunk vezetni (5.perc 14-11).  A negyed végére egy-két labdaszerzésből tovább tudtuk növelni előnyünket. A második etap 8. percére  okos támadójátékkal Szilágyi és Farkas vezérletével, valamint jó csapatvédekezéssel 15 ponttal sikerült ellépnünk (48-33). Sajnos nem tudtuk tovább növelni a különbséget, sőt az egerszegiek egy duplával és egy triplával 10 pontra visszajöttek. Érzésem szerint ebben a periódusban el is dönthettük volna a mérkőzést ha egy kicsit higgadtabbak vagyunk. Fordulást követően nem úgy alakultak a dolgok ahogy szerettük volna, rengeteg labdát elszórtunk, rossz döntéseket hoztunk, és a szívós ZKK a negyed végére a  vezetést is átvette egy kellemetlen 0-10-es rohammal (61-63). A záró felvonásra megbeszéltük, hogy tovább szigorítunk a védekezésünkön, ezt sikerült is megvalósítanunk, azonban a negyed elején még mindig rosszul támadtunk. A 70-76-os állásnál a legjobbkor jött Banai triplája, ezzel riadót fújva a többieknek sikerült végre könnyű kosarakat is szereznünk,  és 15-0-ás rohammal sikerült megnyernünk a mérkőzést. Külön kiemelném az utolsó negyedben mutatott védőmunkát, független attól, hogy az egerszegiek az utolsó 3 percet 4 emberrel fejezték be a kipontozódások miatt.

Gratulálok a CSAPATnak! Következő mérkőzésünkön a listavezető Oroszlány otthonába látogatunk (február 21. péntek 19.00 óra).

KAPCSOLATFELVÉTEL

Dombóvári Kosárlabda Suli

E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Postacím: 7200 Dombóvár, Tóth E.u.2.  Pf.: 88