Dombóvári Kosársuli - Soproni Tigrisek: 85-97 (19-25, 26-29, 19-16, 21-27)
Dombóvár 200 néző. V.: Koncsek, Gyurka
Dombóvár: Németh 4, TAMÁS 20/9, BANAI 22/15, Pölöske 12, FARKAS 10. Cs.: SZILÁGYI 12, Szili, Kőnig 2, Tóth 3.
Sopron legjobb pontszerzői: Halász 23/3, Pethő 22/15, Sallay 22, Erdősi 20.

A bajnokság alapszakaszának utolsó mérkőzésén a listavezető Soproni Tigrisek csapata látogatott hozzánk. Tamás és Banai pontjaival a negyed közepéig nagyon jól tartottuk magunkat (13-11),  a védekezésünk is rendben volt. Ekkor azonban a rutinos Sallay palánk alatti játékával és Pethő tripláival a negyed végére 6 pontos előnyre tettek szert a soproniak. A második etap első perceiben akadozott a játékunk, ziccereket hibáztunk, hadilábon álltunk a védőlepattanókkal, a soproniak ezt kihasználva tovább növelték előnyüket (17 perc: 30-42). A félidő végén Banai tripláival és Szilágyi pontjaival sikerült meccsben maradnunk. Sajnos 54 pontot kaptunk az első félidőben, nem voltunk elég agresszívak a védekezésben, amit  kevés személyi hibáink is mutatnak.
Nagyon jó szellemben kezdtük a második félidőt, űzte-hajtotta egymást a csapat, és hibákra kényszerítettük a soproniakat. Szerzett labdáink révén sikerült gyors akciókat vezetnünk  és egy 10-0-ás rohammal  1 pontra megközelítettük ellenfelünket (25. perc:61-62). A vezetést sajnos nem sikerült átvennünk, a távoli dobásaink nem estek be ebben az időszakban, picit okosabban, higgadtabban kellett volna támadnunk (30. perc 64-70). Az utolsó negyed elején felváltva estek a kosarak, nagy volt a küzdelem a pályán (34. perc: 72-76). Ezt követően Halász extra kosarai révén -11 pontot szerzett 3 perc alatt- ismét ellépett ellenfelünk (37 perc: 81-89).  Utolsó energiájukat is mozgósították a srácok, de nem sikerült már közelebb kerülnünk, és az utolsó percben faultokkal próbáltuk időt nyerni, bízva a büntetők hibázásában. Ez azonban nem sikerült, sajnos ezt követően nem tudtunk pontokat szerezni.

A vereség ellenére dicséret illeti a csapat minden tagját, nagyon szép teljesítményeket láthattak a kilátogató nézők, az eredmény kicsit csalóka, nem volt ekkora különbség a két csapat között. Külön szeretném kiemelni a második félidei védőmunkát!