NB2- Hepp kupa: Dombóvári KS-B-Beton Bonyhád KSE

Dombóvári Kosársuli KE - B-Beton Bonyhád KSE 60-98 (16-25, 6-25, 16-25, 22-23)
Dombóvár 100 néző, v.: Koncsek, Fleischnann
Dombóvár: Tamás 3/3, Szilágyi 10/3, Banai 14/6, Pölöske 6, Farkas 12. Cs.: Sarkadi, Kollár 7, Kőnig 3, Küszter, Várallyay 5/3.
Bonyhád: Faragó 8/6, Gébert A. 17/3, Baki 20/6, Tömösváry 23/12, Hegedűs 15. Cs.: Kovács 3, Rutkai 6, Pechár 3/3, Verli 3/3, Gébert Zs.

Első idei tétmérkőzésünkön - a Hepp-Kupa 1. fordulójában- igen komoly ellenféllel találtuk magunkat szemben, az elmúlt szezonban ugyanis a bonyhádiak megnyerték az NB I B csoportos bajnokságát. A mérkőzés győztese a legjobb 32 csapat közé kerülhetett. Sajnos Panta betegség, Balogh kézsérülés miatt nem tudta vállalni a játékot.
Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, remekbe szabott támadásokkal sikerült meglépnünk, az 5. percben 14-8 arányban vezettünk. Ellenfelünk azonban rendezte sorait, és egy demoralizáló 21-0-ás futással a lényegi dolgokat el is döntötte. Kapkodtunk, rossz döntéseket hoztunk, a védekezésünk nem volt elég agresszív, puhán játszottunk. A második negyedre csupán 6 pontra futotta erőnkből, eddig nem tapasztalt kemény védekezéssel álltunk szemben. A félidőre jelentős különbség alakult ki a két csapat között (22-50). A második félidőben egyenrangúbb ellenfelek tudtunk lenni, sokkal jobban támadtunk, bátrabban elvállaltuk az 1:1 szituációkat, könnyű kosarakat is tudtunk szerezni, több jó egyéni teljesítményt is láthattunk. Örömteli, hogy egységesek tudtunk maradni, nem estünk szét, és a mérkőzés végéig remekül küzdöttünk  neves ellenfelünkkel szemben.

Szerettük volna megnehezíteni a bonyhádiak dolgát, ez a mérkőzés egyes időszakaiban sikerült is, de fizikális fölényüknek és rutinjuknak köszönhetően nagy arányú győzelmet aratott csapatuk. Csüggedésre azonban nincs okunk, szép dolgokat láthattunk csapatunktól támadásban és védekezésben is egyaránt, amelyekre a jövőben lehet építeni.
A jövő héten az első bajnoki mérkőzésünket (október 17. péntek 18.00 óra) fogjuk játszani,  rögtön egy szomszédvári rangadóval, a kaposvári Tigris KK  csapatát fogadjuk.