PTE PEAC - Dombóvári Kosársuli: 85 - 73 (24-14, 18-22, 21-16, 22-21)
Pécs TTK Csarnok, v.: Földvári, Gyurka
Peac: NAGY 23/3, Jelcili-Szabó 5, HORVÁTH 19/3, Baluka 6, PÖTTENDI 18. Cs.: BOLDIZSÁR 10/6, Al-Farhat, Tamás M. 4.
Dombóvár: Tamás P. 5, Szilágyi 12/6, BALOGH 14/6, Kollár 7/3, Panta 11/6. Cs.: FARKAS 12, VÁRALLYAY 6, Pölöske 2, Kőnig 4.

Az elmúlt szezonban még az NB1 B-ben szereplő PEAC vendégeként léptünk pályára aktuális mérkőzésünkön. Banai továbbra is térdsérüléssel bajlódik, Küszter betegség miatt volt kénytelen kihagyni a találkozót. Jól kezdtük a mérkőzést, támadásban és védekezésben is szép dolgokat láthattunk, és a negyed közepére sikerült egy kicsit meglépnünk (5. perc: 6-12). A folytatásban azonban jött egy nagyobb hullámvölgy, csak 2 pontra voltunk képesek, a pécsiek ezt köszönték szépen, és 18-2-es futásukkal jelentős előnyt szereztek a negyed végére. A folytatásra sikerült összekapni magunkat, folyamatosan zárkóztunk fel, sikerült szép támadásokat vezetnünk. A 15. percben Szilágyi triplájával mindössze 1 pont volt a különbség a két csapat között (30-29). Sajnos védekezésben puhák voltunk, a pécsiek mindig tudtak válaszolni az akcióinkra. A félidőre 6 pontos hazai előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.
A fordulást követően két gyors kosárral ismét 10 pontos előnyt szerzett a PEAC, és ez a különbség állandósulni is látszott. Próbáltuk váltogatni a védekezésünket, de sajnos nem hozta meg a várt hatást, és a mérkőzés végéig futottunk az eredmény után. Mindig akadt valaki a pécsieknél, aki egy kis pluszt tudott hozzátenni, és demoralizáló kosarakat szerezve meg tudta hiúsítani felzárkózási kísérleteinket. Sajnos az utolsó percekben már nem játszottunk csapatként, egyedül próbáltuk megoldani a szituációkat, és ez csak vereséghez vezethetett, egy ilyen szintű csapat otthonában.
Legközelebb december 6-án lesz lehetőségünk a javításra, amikor a Siófoki Kosársuli csapatát fogadjuk 18.00 órakor.