Dombóvári Kosársuli KE - Siófoki Kosársuli: 93-50 (18-14, 24-12, 33-11, 18-13)
Dombóvár 250 néző, v.: Mintál, Fleischmann
Dombóvár: Várallyay 1, TAMÁS 15/6, SZILÁGYI 17/3, Kollár 4, PANTA 11. Cs.: Balogh 5/3, Kőnig 7/6, FARKAS 8, Pölöske 7, SARKADI 9/3, NÉMETH 9/3, Küszter.
Siófok: POLGÁR 11, Csala 6, Rácz 6, Czucz 4, Magyar 7. Cs.: Szabó 9, Lévi 3, Visnyei, Dékány 4, Rapali, Pákozdi.

Rangadóval folytattuk a bajnoki küzdelmeinket - végre hazai pályán -, szinte minden évben nagy csatát hoz a Siófok vendégjátéka. Erre számítottunk most is, és ennek megfelelően kemény edzésmunkát végeztünk a héten, amelynek meg is lett az eredménye. Banai továbbra is harcképtelen, de mindenki más játékra jelentkezett. A mérkőzés elején felváltva estek a kosarak, hol az egyik, hol a másik csapatnál volt az előny. A negyed végére 4 egységnyivel voltunk előrébb ellenfelünknél.
Hasonló mederben folytatódott a második etap is, majd a 15. percben 25-20-nál volt egy 13-0-ás futásunk, és ezzel jelentős előnyt sikerült kiharcolnunk (17. perc: 38-20). Szembetűnő volt, hogy a siófokiak rengeteg büntetőt elhibáztak. Örömteli volt viszont, hogy fiataljaink nagyon agilis, jó játékkal tudtak beszállni a mérkőzésbe. A félidőre 42-26-os eredményt mutatott az eredményjelző tábla.
Fordulás után tovább növeltük előnyünket, az időközben védekezést váltó ellenfelünkkel szemben. Jól szedtük a lepattanókat, sok labdaszerzésünk volt, és gyors támadások révén sikerült könnyű pontokat szereznünk. A lényegi dolgok ezáltal el is dőltek, csak a különbség volt kérdéses (30. perc: 75-37).Az utolsó negyedre csupa kosársulis nevelésű fiatal játékos kapott lehetőséget, és nagyon harcosan játszva, sikerült ezt a negyedet is megnyernünk. Gratuláció jár a csapat minden tagjának, mindenki játéklehetőséget kapott és élni is tudott vele, a számunkra nagyon fontos találkozón! Köszönjük a közönség biztatását!
Következő mérkőzésünkre a FKSE Szekszárd otthonába utazunk (december 12. 20.00 óra).