szombat, április 27, 2024

U12- 4. forduló Pécsen

U12 4. forduló, 2015. január 17. Pécs

Pécsi VSK Vadmacskák-Dombóvári Kosársuli KE 55-74 (7-21, 20+3-11+6, 16-14, 9-22)
Reizinger Máté 8, Horváth Boglárka 8, Lép Adrián 3, Szőke Bálint 9, Nagy Balázs 6, Slavati Bence 2, Halmai Dániel 18, Katatics Kolos 3, Kuti Dominik 2, Vida Máté 3, Holczmann Dominik 4, Szép Márton 8.

Azzal a céllal utaztunk Pécsre, hogy a bajnokság "B" csoportjából kettő győzelem megszerzésével, visszaléphetnénk az "A" csoportba. Ezért a csapat összes tagja az ünnepek alatt és között is folyamatosan edzettek napi kétszer.
A mérkőzést nagyon jól kezdtük el és folyamatosan tartottuk az előnyünket. Minden játékosnak sikerült kosarat dobnia, ami azt jelenti, hogy önbizalommal játszottunk. A pontok eloszlásából látszik, hogy igazi csapatként tudtunk küzdeni és a kosárlabda játok játszani. Nem szokásom kiemelni játékost a mezőnyből, de Nagy Balázs védekezésével nyertük meg a mérkőzést! Az ellenfél legjobb játékosát 2 ponton tartotta a 3. negyedben. Az utolsó negyedben még rápakoltak a srácok és így sikerült nyugodtan belemenni a végjátékba és megszerezni a győzelmet. Az egész csapat együtt élt és lélegzett!

Dombóvári Kosársuli KE-KA Pécs L1 61-56 (12-15,11+4-8+4, 20-13, 14-16)

A második mérkőzést egyből 20 perc pihenővel kezdtük a Rátgéber Kosárlabda Akadémia lány csapata ellen. Kicsit elfáradva indult a játék, amit ki is használtak a pécsi lányok és az első negyed végén vezettek. A második ötösünknek sikerült a hátrányt ledolgozni a félidőre és a büntető dobások is egyformára sikeredtek. 27-27 kezdődött elölről minden, kicsit regenerálódott a társaság, de ami a legfontosabb, hogy a szívük is segített! A fizikálisan erősebb és magasabb pécsi csapat ellen (több meghatározó játékosuk hiányzott egyéb elfoglaltság miatt), fantasztikus küzdéssel megszereztük a 2. győzelmet is a napon.

Gratulálunk a csapatnak, mert bebizonyították, hogy a kosárlabda egy CSAPAT játék!