hétfő, máj. 06, 2024

U12- 6. forduló Dombóváron

Nagyon fontos győzelmet szereztünk!

2015.02.22. (vasárnap) 6. forduló Dombóváron

Kosárlabda Akadémia Pécs F1-Dombóvári Kosársuli KE 76-67 (12-22, 21+2-11+5, 33-14, 8-15)
Reizinger Máté 6, Horváth Boglárka 6, Lép Adrián 3, Szőke Bálint 11, Nagy Balázs 4, Slavati Bence -, Kovács Kornél 3, Halmai Dániel 8, Katatics Kolos 1, Kuti Dominik 5, Vida Máté 6, Holczmann Dominik 6, Szép Márton 8.

Elérkeztünk a 6. fordulóhoz, amit sikerült itthon megrendezni. Sok betegséggel és kevés együtt edzéssel álltunk neki a mérkőzéseknek, ami meg is látszott, de ennek ellenére győztesként szerettük volna elhagyni a pályát. Nagyon jól kezdtük az első negyedet, bár itt is voltak alapvető hibáink, de mindenki hajtott és küzdött így12-22 eredménnyel kezdhettük a második negyedet. Megvoltak a helyzeteink, amit nem mindig tudtunk értékesíteni és 7 büntetőt hibáztunk. A 10 pontos előnyünket így elvesztettük és 33-33 lett a félidő. Megcseréltük az ötösöket, ismét egy jó hajtós negyed alakult ki, de sajnos 7 büntetőt megint elhibáztunk. 16 pontos hátrányból indultunk neki az utolsó etapnak, ahol szorgalmasan dolgoztuk le a hátrányunkat, de nem sikerült befogni az ellenfelet. Egy nagyon jó mérkőzésen megérdemelten nyert a pécsi csapat, de ilyen hozzáállással ki lehet kapni!

Dombóvári Kosársuli KE-KASI Delfinek/A 82-78 (19-18,17+4-14+4, 13-18, 19-18, hosszabítás:10-6)

Talán az országos jamboreeba jutás legfontosabb mérkőzése volt a pontszerzések tekintetében. Az "A" csoportba való maradás volt a célkitűzés, amihez ezt a meccset hozni kellett. A srácok csak a derbi utolsó negyede felé tudták ezt meg, ezzel próbáltuk a terhet levenni a vállukról. Korcsoporthoz képest extra mérkőzést láthatott a nagy számú lelkes szülői szurkoló tábor mindkét oldalról. Egész mérkőzésen fej-fej mellett haladt a két szomszédvárosi csapat. Az ötösökbe változtattunk 1-1 játékost (Szép-Holczmann) és talán ennek köszönhetően sikerült még nagyobb tűzzel pályára lépnünk. Az utolsó másodpercekben is nyílt volt a küzdelem és 72-72 lett a rendes játékidő. Szabályok szerint az a csapat győz, aki a félidőben több büntetőt dob be, itt sem tudtuk eldönteni ki nyer, mert 4-4 volt a büntető. Tehát jött az utolsó 4 perc! Erővel jobban bírtuk és fejben is összeszedettebbek voltunk ezért 10-6 arányba hoztuk a hosszabbítást! Megcsináltuk a kitűzött CÉLT! GRATULÁLUNK!