U12- 7. forduló Szekszárdon

2015.03.21. Szekszárd 7. forduló U12

AKSC Szekszárd-Dombóvári KS 68-76 (15-19, 23+5-23+2, 14-23, 13-11)
Reizinger Máté 4, Horváth Boglárka 4, Lép Adrián -, Szőke Bálint 10, Nagy Balázs 6, Slavati Bence 2, Halmai Dániel 21, Kuti Dominik 5, Holczmann Dominik 2, Vida Máté 9, Kovács Kornél 4, Szép Márton 5, Katatics Kolos -.

2014 novemberében kikaptunk a szekszárdi lányoktól 20 ponttal, ott megbeszéltük, hogy április környékére megpróbáljuk sok edzéssel és kitartó munkával behozni a hátrányunkat. Ez sikerült! Nagyon jól kezdtük a mérkőzést és folyamatosan fej-fej mellett haladtunk a félidőig. A harmadik negyedben fordítottunk az ötösökön és ez meghozta az eredményét, mivel 12 pont előnnyel kezdtük a 4. negyedet. Itt megbeszéltük, hogy csak egált kell hozni a következő ötösnek, ami sikerült is, ezért megszereztük a győzelmet. Ami még fontos volt, hogy nem versenyt ugrottunk a lepattanókért a magasabb lányokkal, hanem kizártuk őket és több gyors indításunk is volt ez miatt. Csapatként dolgoztunk és küzdöttünk!

Dombóvári KS-Kosárlabda Akadémia Pécs 39-57 (6-11, 12+6-13+3, 5-20, 10-10)
Reizinger Máté 4, Horváth Boglárka 6, Lép Adrián 2, Szőke Bálint 3, Nagy Balázs 2, Slavati Bence 1, Halmai Dániel 5, Kuti Dominik -, Holczmann Dominik 4, Vida Máté 3, Kovács Kornél 2, Szép Márton 6, Katatics Kolos 1.

A Rátgéber Akadémia ellen, tudtuk mire számíthatunk, próbáltunk fejben is készülni. A szekszárdi győzelem sokat ki vett a csapatból, ami arra késztet minket, hogy még többet edzünk, mivel a 3. negyedben elfogyott a kondi és 3-4 perc alatt eldöntötték a mérkőzés kimenetelét. Az utolsó negyed döntetlen lett, itt már nem tudtunk felzárkózni. Megérdemelten győzött a jobbik csapat! Tudjuk, hogy jó úton haladunk és május végére ez be is fog érni! Örülünk, hogy mindenkit tudtunk játszatni és éltek is vele. Több játékos kifelé tart a gödörből és egyre jobb saját magához mérve.

A 8. fordulót nagyon várjuk már, ami április második felében lesz, mert nagyon jó csapatok ellen léphetünk ismét pályára. Csak ilyen mérkőzésekből lehet igazán tanulni, fejlődni és erőt meríteni! Hajrá Dombóvár!