Dombóvári Kosársuli KE - Tigris KK: 66 - 58 (16-13, 16-16, 18-6, 16-23)
Dombóvár 400 nézô, v. : Fleischmann, Kovács
Dombóvár: Tamás 5, Balogh 2, SZILÁGYI 17/3, FARKAS 14, PANTA 11/3. Cs.: Pölöske 6, Kőnig, MURVAI 8, Németh 3/3, Küszter.
Tigris KK: Kun 7/3, Tóth 11/3, Babócsai 4, KIRÁLY 12, Mihalics 4. Cs.: Földvári 4, CSABAI 15, Fodor 1, Hernesz, Déri, Győr.

Győzelmi kényszer alatt játszottuk a következő mérkőzésünket, vereség esetén elszálltak volna a reményeink a továbbjutást illetően. Ennek megfelelően nagyon motiváltan, jó szellemben készült mindenki,  a számunkra nagyon fontos szomszédvári  rangadóra.
Az első negyed közepére Szilágyi pontjaival sikerült egy kis előnyt kiharcolnunk (6. perc: 13-8), sajnos nem ültek a távoli dobásaink, és ezáltal tapadni tudott ránk ellenfelünk. Nagyon jól szereztük meg a lepattanó labdákat, és  gyors támadásokkal próbálkoztunk több-kevesebb sikerrel. A folytatásban is hasonló volt a forgatókönyv, minimális pár pontos előnyünket folyamatosan tartani tudtuk, egy kis plusz hiányzott támadásban ahhoz, hogy jelentősebb előnyt harcoljunk ki.  Első hárompontos találatunkat csak a 16. percben szereztük meg Panta révén. Rengeteg hibával játszott mindkét csapat, több emberfölényes helyzetet maradt kihasználatlanul, az első játékrész végét Mihalics dudaszós duplája jelentette (32-29).
A második félidőt nagyon jól kezdtük, sorozatban szerzett 11 pontunkra csak Király tudott válaszolni, így sikerült 10 ponttal elhúznunk. Murvai lelkes játékával hívta fel magára a figyelmet, joggal járt neki a taps a lelátóról. A kaposváriak ebben a játékrészben csak 6 pontot tudtak szerezni , így a negyed végére már 15 ponttal vezettünk (30. perc: 50-35).
Az utolsó játékrészre a vendégek védekezést váltottak, ez meg is zavarta csapatunkat, és csak nagy nehézségek árán sikerült pontokat szereznünk Panta és Farkas révén. A 37. percre a 15 pontos előnyünk  5 pontra olvadt (58-53), de ennél közelebb már nem tudott zárkózni a Tigris KK, és egy nagyon küzdelmes , sok hibával tarkított mérkőzést sikerült megnyernünk. A szép játék ezen a napon elmaradt, most az eredmény volt a fontos. Köszönjük szépen közönségünknek a szurkolást!
Következő fellépésünk Sopronban lesz  április 24-én 19.30-kor!