Soproni Tigrisek- Dombóvári Kosársuli: 61-72 (16-15, 5-18, 24-19, 16-20)
Sopron, v.: Rokop, Kovács.
Sopron: Halász 11/3, ERDŐSI 24/6, Herczeg, Bálint 8, SALLAY 13. Cs.: Posch, Taschner 5, Szeles.
Dombóvár: TAMÁS 15/9, Banai 8/6, BALOGH 9, LOVAS 12/3, PANTA 11. Cs.: SZILÁGYI 17, Várallyay, Pölöske, Kőnig, Németh.

Kezdetét vette a 2015/16-os bajnoki szezon az NB2 nyugati csoportjában is. Az első mérkőzésünket rögtön az egyik riválisunk, a Soproni Tigrisek otthonában játszottuk, ahol számunkra mostanában nem sok babér termett. Sajnos Murvai és Farkas nem tudtak a csapattal elutazni, ennek ellenére mindenképp szerettünk volna győzelemmel kezdeni, megadva ezzel az alaphangot a szezonra. Megbeszéltük, hogy erre csak akkor van esélyünk, ha csapatként játszunk.
Nagyon gyengén mentünk bele a meccsbe, ellenfelünk el is lépett (11-3), de Lovas és Balogh pontjai révén sikerült visszakapaszkodnunk a negyed végéig. A folytatásra összeállt a védekezésünk, a második negyedben csupán 5 pontot kaptunk, és ötletes támadójátékkal, Szilágyi vezérletével 12 pontos előnyt harcoltunk ki a félidőre. Nagyon fontos volt a folytatásra, hogy egy pillanatra se lankadjon a koncentrációnk, és ezt a találkozó végéig sikerült is megvalósítanunk. A harmadik negyed derekán volt ugyan egy hullámvölgyünk, ekkor 4 pontra visszajöttek a soproniak (45-49), de a legjobbkor érkezett Banai triplája a sarokból, lezárva ezzel a játékrészt. Az utolsó 10 percben nagyon okosan kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, és remek csapatjátékkal sikerült megnyernünk a találkozót. Győzelmünk fő kulcsa volt, hogy nagyon jól szereztük meg a védőlepattanó labdákat.
Gratulálok a CSAPAT minden tagjának!!!
Október 10-én 18.00 órakor lép legközelebb pályára csapatunk, amikor a Bajai Bácska gárdáját fogadjuk Hepp-Kupa mérkőzésen.