NB2- Hepp Kupa, Dombóvári Kosársuli KE-Bajai Bácska FKE

Dombóvári Kosársuli KE - Bajai Bácska FKE 72-77 (16-25, 26-10, 18-23, 12-19)
Dombóvár 200 néző, v.: Mintál, Földvári.
Donbóvár: Tamás 3/3, SZILÁGYI 17/9, BANAI 16/6, Lovas 1, PANTA 16. Cs.:  Németh, KŐNIG 8/6, FARKAS 11, Pölöske.
Baja: Nagy 3/3, Braun 9, Délity 2, ÁGFALVI 19/6, MÁNDITY 18. Cs.:  Katyanszki 6, Franczva 5, Szabó 7/3, Koller 3/3, Fehér 5.

A Hepp Kupa első fordulójában, az NB1 B csoportjának egyik stabil csapatát a Bajai Bácskát láttuk vendégül. A tét a legjobb 32 csapat közé jutás volt, amely egy mérkőzésen dőlt el.  Balogh, Murvai, és Várallyay sérülés miatt kénytelenek voltak kihagyni a találkozót, tehát nem túl jó előjelekkel kezdtük a meccset.

Az első percekben kicsit megilletődötten játszottunk, több ziccert kihagytunk, és a védekezésünkben is akadtak hibák, amit ellenfelünk ki is használt. A rutinos Ágfalvi utolsó pillanatokban szerzett hármasával zárult a negyed. A második játékrészben aztán nagyot változott a játék képe, hatalmas lelkesedéssel játszottunk ekkor, gyönyörű támadásokat vezetve a 17. percre már nálunk volt az előny (32-31), teljes kontroll alatt tartottuk a mérkőzést. A védekezésünk is rendben volt, csupán 10 pontot engedélyeztünk ekkor a bajaiaknak. A félidő végére 7 pontos előnyre tettünk szert.

A második játékrész elején felváltva estek a kosarak, majd kicsit közelebb zárkóztak a bajaiak, de ismét erősíteni tudtunk, és Banai gyönyörű találatával a 27. percben már közte 10 volt a javunkra (59-49). Ekkor érkezett sajnos egy nagy hullámvölgy a részünkről, 18 vendég pontra csupán 1 egység volt a válaszunk, és már futnunk kellett az eredmény után (34. perc: 60-67). A 38. percben Szilágyi hármasával 1 pontra zárkóztunk, ezt követte két vendég találat, az egyik egy palánkos hármas a támadóidő végén, ami el is döntötte a meccset. Ezt követően már faultolnunk kellett, hogy ne menjen az idő, de nem tudtunk közelebb zárkózni.

Gratulálunk ellenfelünknek a győzelemhez, de csapatunknak is kijár minden elismerés, hogy méltó ellenfelei tudtunk lenni egy magasabb osztályban szereplő együttesnek!

Következő mérkőzésünkön a kaposvári Tigris KK-t fogadjuk, október 17-én (szombaton)18.00 órakor. Mindenkit szeretettel várunk!