csütörtök, máj. 02, 2024

NB2- HOYA Veszprém II-Dombóvári Kosársuli KE

HOYA-PE Veszprém II. – Dombóvári Kosársuli KE: 77-97 (16-32, 28-28, 20-21, 13-16)
Veszprém, v.: Szőcs, Sebesi
Dombóvár: TAMÁS 27/15, SZILÁGYI 16/3, Banai 17/6, BALOGH 24/6, Lovas 7. Cs.: Németh 6/3, Vicze, Szabotin.

A hétköznapi mérkőzésnek köszönhetően tartalékosan érkezett csapatunk Veszprémbe, az Nb1 B csoport listavezetőjének fiókcsapatához, akik első ízben indultak az Nb2-es bajnokságban. Meglehetősen furcsa szerkezettel, center nélkül léptünk pályára. Jól kezdtek az egyetemisták (9-4), de ezt követően Tamás vezérletével, pontos távoli dobásaink révén a negyed végére 16 pontos előnyt sikerült szereznünk. Mindenki veszélyes volt kintről, és a védekezésünk is jól működött. A folytatásban összeszedte magát ellenfelünk, - bár volt már 20 pont is a csapatok között- sikerült kihasználniuk védekezésbeli hibáinkat, és a negyed közepére 11 pontra felzárkóztak (31-42). Ekkor érkeztek újra a hármasaink, és a félidőre visszaállt a 16 pontos különbség. A harmadik negyed hasonlóképp zajlott, mint a második. Biztos vezetésünk tudatában újra visszakapaszkodtak a lelkes hazaiak (58-70), de helyén volt a szívünk, és Balogh valamint a tripla duplát elérő Szilágyi (16pont, 10 lepattanó, 10 gólpassz) pontjaival újra visszaállt a nagy különbség, amit a mérkőzés végéig okosan meg is tartottunk. Ezzel sorozatban 6. győzelmünket sikerült megszereznünk!
Következő mérkőzésünk december 6-án (vasárnap), 17.00 órakor lesz, a zalaegerszegi Göcsej SK ellen! Várunk minden Kosárbarátot!