Dombóvári Kosársuli KE - Göcsej SK: 80-69 (10-19, 25-16, 22-12, 23-22)
Dombóvár 300 néző, v.: Söjtöry, Praksch.
Dombóvár: Tamás 7/6, SZILÁGYI 18/3, Balogh 6, LOVAS 12/3, FARKAS 12. Cs.: Banai 10/6, Pölöske 4, Kőnig 4/3, MURVAI 7/3, Németh, Várallyay, Szabotin.
Göcsej SK: Tóth 9, Pongrácz, Mészáros 11/6, LÓGÁR 23/3, Hoffmann 7. Cs.: Kámán 2, KOVÁCS 14/9, Nagy 3/3.

A nyugati csoport elődöntőihez érkezve azt a Göcsej SK-t fogadtuk, amely rendkívül jól szerepel az utóbbi időben, az alapszakaszban előkelőbb helyen szereplő PEAC csapatát ütötték ki a negyeddöntőben. Parázs csatára volt tehát kilátás az ismét szép számmal kilátogató közönségünknek, akik fergeteges hangulatot teremtettek a mérkőzés folyamán. A krónikához hozzátartozik, hogy két NB1 A csoportos játékvezető tevékenykedett a mérkőzésen.

A jó kezdés sajnos elmaradt, villámrajtot vettek a zalaiak, és állva hagyták csapatunkat, sajnos még kosarat sem tudtunk szerezni az első percekben (5. perc: 0-13). A gólcsendet Banai törte meg a sarokból egy precíz triplával, melyet még 5 egységgel sikerült megtoldanunk, és felzárkóznunk (7. perc: 8-13). A negyed vége azonban újra a Göcsej SK-é volt, 10-19-es vendég előnyt mutatott az eredményjelző a 10. perc végére. A folytatásban eleinte felváltva estek a találatok, majd egy 12-0-ás futással sikerült felzárkóznunk, végre voltak könnyű, gyors találataink, ekkor különösen Szilágyi és Farkas volt elemében (15. perc: 29-27). Sajnos volt egy szerencsétlen sérülés is, a szerelni igyekvő Tóth Olivér esett hatalmasat, és már nem tudta folytatni a játékot. A negyed végére, Mészáros pontjaira Balogh és Banai válaszolt, és 35-35-ös eredménnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A 3. etap első perceiben főleg védekezésben ismét bosszantó hibákat vétettünk, amelyet a vendégek könyörtelenül kihasználtak. 41-44-es állásnál védekezést váltottunk, amellyel megzavartuk ellenfelünket, és egy 13-0-ás futás után már 10 ponttal mi jártunk előrébb (29. perc: 54-44). Nagyszerűen küzdött mindenki, Lovas vezérletével hatalmas elszántsággal mentünk előre. A záró játékrészre okosan tartottuk előnyünket, mikor esetleg elléptünk volna, mindig beakadt egy egerszegi  tripla. Összességében megérdemelt győzelmet arattunk a rendkívül szívósan játszó Göcsej SK ellen, az igazi rájátszás hangulatú mérkőzésen. Köszönjük szurkolóinknak a buzdítást, igazi 6. emberei voltak csapatunknak!

Folytatás 24-én vasárnap Zalaegerszegen 18.30-kor az Ostoros Munkacsarnokban!