Göcsej SK - Dombóvári Kosársuli KE: 78-52 (24-18, 20-16, 19-10, 15-8)
Zalaegerszeg 50 néző, v.: Németh, Földesi
Göcsej SK: TÓTH 17/6, Kámán 6, MÉSZÁROS 21/9, Lógár 6, HOFFMANN 17/3. Cs.: Kovács 6, Nagy 5/3, Pongrácz, Schreiner.
Dombóvár: Tamás 11/3, BALOGH 9/6, Banai, Lovas 11/6, Farkas 10. Cs.: Kőnig 7/3, Pölöske 2, Németh, Várallyay, Szabotin 2.

A rájátszás elődöntőjének 2. mérkőzésére, Zalaegerszegre utazott csapatunk. Szilágyi sérülés miatt, Murvai munkahelyi elfoglaltság miatt nem tudott pályára lépni. Bár Szilágyi próbálkozott ugyan, együtt melegített társaival, azonban úgy döntöttünk, nem kockáztatunk és pihentetjük, gondolva a bajnokság folytatására.
Kezdés után az első meccshez hasonlóan alakult a játék képe, ahogy Dombóváron úgy Zalaegerszegen is pillanatok alatt megugrott a Göcsej SK. Elég volt 1-2 figyelmetlenség és máris 11-2-re elmentek Hoffmannék. Jó távoli dobásainknak köszönhetően sikerült meccsben maradnunk, és egy szemfüles hazai kosár zárta a negyedet (24-18). A második negyedre állandósulni látszódott a 8-10 pontnyi különbség a felek közt, sajnos nem tudtunk közelebb lopózni a jól játszó hazai csapathoz a félidőig.
A fordulást követően a negyed közepéig még elérhető közelségben volt a Göcsej SK (24. perc: 55-44), majd azt követően szétesett a játékunk. Próbáltunk frissíteni, de a kispadról sem érkezett segítség ezen a napon, demoralizáló kosarakat kaptunk, és támadásban sem azt játszottuk, amit valójában tudunk. Ezen a napon jobb volt a Göcsej SK, megérdemelten szerezték meg a győzelmet.
Szombaton, április 30-án 18.00 órakor a mindent eldöntő 3. összecsapásra a hiányzókkal kiegészülve komoly erőpróba vár ránk, mindenkinek rendet kell rakni a fejében és közönségünk segítségével jó esélyünk van arra, hogy továbblépjünk. HAJRÁ DOMBÓVÁR!