péntek, március 29, 2024

U12- 1. forduló Pécsen

Dombóvári Kosársuli KE-Kosárlabda Akadémia Pécs  57-66 (12-13, 13+4-14+6, 13-15, 15-18)
Reizinger Máté 9, Barabás Ábel 3, Lép Adrián 4, Balogh Mátyás -, Szőke Bálint 11, Berta Boldizsár 2, Halmai Dániel 10, Katatics Kolos 13, Kuti Dominik 4, Rákosfalvi Soma -, Futó Dániel -, Kalocsa Levente 1.

PVSK Panbthers „A”- Dombóvári Kosársuli KE 43-73 (14-14, 12+2-17+5, 13-17, 2-20)
Reizinger Máté 20, Barabás Ábel -, Lép Adrián 3, Balogh Mátyás -, Szőke Bálint 11, Berta Boldizsár 1, Halmai Dániel 20/3, Katatics Kolos 3, Kuti Dominik 8, Rákosfalvi Soma 2, Futó Dániel 2, Kalocsa Levente 3.

Elkezdődött a 2015/2016 bajnokság az U12-es korcsoportban is. A tavalyi eredményünk alapján az „A” csoportba kerültünk be, ahol 2 pécsi csapattal együtt került megrendezésre a torna. Nagy izgalommal vártuk a hétvégét, amit több mint 8 hetes felkészülés előzött meg, több edzőmérkőzéssel és tornával egybekötve.

Az első mérkőzést a Rátgéber Akadémiával játszottuk, ahol sajnos az elejétől kezdve nem találtuk a ritmust. Rengeteg hibával és rossz döntéssel játszottuk végig, de a srácok próbáltak az utolsó percig felzárkózni az ellenfélhez. Kevés csapatjáték volt látható a pályán, ami az én hibám is, de ezekből tanulva fogunk készülni a következő fordulóra. Ez egy csapatsport, amiben közösek a sikerek és a kudarcok is.
A második mérkőzésen a PVSK csapata ellen kellett egyből pályára lépni. Fantasztikus volt látni, ahogy ezek a srácok az első mérkőzést félre tudták tenni és beleugrottak a következőbe. Az első félidőben még fej-fej mellett haladtunk, de a 2. negyed utolsó 30 másodperce (2 szerzett labda az ellenfél térfelén és 4 pont) megadta a löketet a második félidőre. Már másfél mérkőzés bennünk volt és ekkor elindult a Kisvasút! Szebbnél szebb megoldásokat választva egyre jobban húztunk el a pécsi csapattól. Itt már igazi csapatként működtünk és máris tanultunk az előző meccsből!

Gratulálunk a fiúknak, megyünk tovább és élvezzük ezt a szép sportágat!