csütörtök, április 25, 2024

U12- 7. forduló Pécsen

U12 gyermek bajnokság alapszakasz 7. forduló Pécsen

Dombóvári Kosársuli KE-Kosárlabda Akadémia Pécs „A” 69-54(22-16, 19+5-14+7, 9-13, 14-4)
Reizinger Máté 12, Barabás Ábel 2, Lép Adrián 4, Balogh Mátyás -, Szőke Bálint 10, Berta Boldizsár -, Fehérvári Csegő 5, Halmai Dániel 17, Katatics Kolos 5, Kuti Dominik 9, Futó Dániel 2, Kalocsa Levente -, Rákosfalvi Soma -.

Egy hónap elteltével ismét pályára léptünk, amit edzőmérkőzések és felkészülési edzések előztek meg. Kora délelőtt játszottunk, ami a mérkőzés kezdetén meglátszott, de hamar rendeztük a sorainkat és egy jó játékkal a 7. percben már vissza vettük a vezetést (14-12). Az egész csapat magabiztosan haladt előre és a vezetést a mérkőzés végéig már nem adtuk ki a kezünkből. Több akciót is nagyon szépen oldottunk meg és a tanultakat a srácok végrehajtották a pályán. Szép játékkal megérdemelten nyertünk.

DKKA Titánok-Dombóvári Kosársuli KE 64-49(18-9, 14+5-8+4, 19-15, 8-13)
Reizinger Máté 9, Barabás Ábel -, Lép Adrián 5, Balogh Mátyás -, Szőke Bálint 11, Berta Boldizsár -, Fehérvári Csegő 4, Halmai Dániel 11/3, Katatics Kolos 4, Kuti Dominik 2, Futó Dániel 1, Kalocsa Levente 1, Rákosfalvi Soma -.

A második mérkőzésre úgy mentük pályára, hogy talán már elhittük a győzelmet. Kétszer találkoztunk a székesfehérvári fiúkkal, amit mind a két alkalommal megnyertünk. Az első negyedben és a második negyedben sem lehetett látni, hogy akartunk volna. Fejben szétestünk és innét nehéz felállni. A második félidőben bebizonyították a fiúk, hogy még erre is képesek, majd egy jó mérkőzés kerekedett ki. Ebből tanulni kell és a későbbiekben ilyen hibát nem szabad megengedni magunknak.
Az országos Jamboree döntőbe a 8. forduló eredményétől függetlenül bebiztosítottuk a helyünket, ahol ismét az ország legjobb csapatai vesznek  részt májusban.