U16- PVSK Panthers-Dombóvári Kosársuli KE

Regionális Kadet Bajnokság 6. forduló, 2016.március 31.

PVSK Phanters – Dombóvári Kosársuli 77 – 50 (26-9, 7-16, 21-16, 23-9)
Dombóvár: Molnár M. 9, Uzonyi Z. 17/9, Fehér B. 3, Csapó T. 14, Tóth T. 4. Cs: Lalák V. 3/3, Kapinya I. -, Takács A.-, Kardos B.-.

A 6. fordulóban ahhoz a pécsi csapathoz látogattunk, akiktől hazai pályán 10 pontos vereséget szenvedtünk. Nem kezdtük jól a mérkőzést, védekezésben nagyon puhák voltunk, támadásban pedig sok hiba csúszott a játékunkban, ennek is köszönhetően tetemes előnyre tett szert a Pécs. A szünetben sikerült rendeznünk a sorainkat, elsősorban védekezésünk nagyon feljavult, aminek köszönhetően a támadójátékunk is eredményesebb lett és félidőre 10 pont alá sikerült férkőznünk (33-25).
A második félidőt is mi kezdtük jobban, a 4. percben 34-30 állásnál volt kénytelen időt kérni a hazai csapat, aminek köszönhetően rendezni tudták soraikat. És negyed végéhez érve, ismét 10 pont feletti eredményt mutatott az eredményjelző tábla (54-42).
A záró játékrészre, aztán teljesen elfáradtunk fizikailag, semmi sem sikerült vendégoldalon, a hazai csapat pedig ezt kihasználta és ennek tudható be a nagyobb arányú vereség.
Összességében dicséret illeti csapatomat a küzdeni tudásáért, azonban a rengeteg kihagyott ziccer és az ismét elhibázott 15 darab büntető, nagyon hiányzik az ilyen mérkőzéseken. Ezekben mindenképpen javulnunk kell, dolgozunk tovább, Hajrá Dombóvár!